Automobil Trabant 1.1i (1991)

Od svezení v (upraveném) čtyřtaktním Trabantu jsem se pohrával s myšlenkou si něco postavit. Není to ale časově a finančně jednoduchá věc. Když se v srpnu 2017 nabídla možnost koupit nabouraného Trabanta Žaka-draka od Majkla b.b. z Brna, s manželkou jsme se okamžitě shodnuli, že do toho jdeme.

Žak-drak

Jak už jsem psal, autorem tohoto Trabanta s přezdívkou Žak-drak je Majkl b.b. z Brna. Ten nejprve v roce 2004 udělal vkusnou tuningovou úpravu standardního dvoutakta z roku 1987. V roce 2007 se ale rozhodl pro zásadní přestavbu. Z Polska sehnal potřebného Trabanta 1.1 s motorem VW Polo a do dalšího roku už vyjel Žak s novým agregátem. Do léta 2012 byl Žak králem tuningových soutěží na srazech, pak s ním ale Majkl havaroval a k opravě se už nedostal. V srpnu 2017 Majkl trochu přehodnotil své priority a rozhodl se Žaka rozprodat. Já, jakožto pamětník největší slávy této trabantí modly, jsem nemohl dopustit jeho zkanibalizování na díly, ale přislíbil jsem mu návrat na kola. Stejně se k tomu postavil kamarád Vršák, který se s chutí pustil do karosářských oprav této polozapomenuté legendy...

Technika:

Motor VW 1.6 AEE, 55 kW, převodovka Felicia 1.9D, brzdy Škoda Felicia, přední tlumiče VW Polo, řízení Škoda Favorit, litá kola, centrální zamykání na DO, elektrické stahování oken, upravený interiér, metalíza, atd.Aktuality:

2017.09.30 Dokončení oprav
Agregát s nápravou složený, elektroinstalace zapojená, duroplasty nalepené. Proběhla oprava brzd, předek jsme polili barvou ať to aspoň není strakaté a proběhl převoz domů. V plánu je vychytat všechny mouchy a posléze připravit na adekvátní lak přední části.

2017.08.12 Koupě, převoz a opravy karoserie
Ani se tomu nedalo uvěřit, ale Vršák celý zbouraný předek dal do kupy za dva dny! Ještě budeme muset vyšetřit čas na dokončení, ale z nejhoršího jsme venku.


Vložit komentář

Komentář*:
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   tučné kurzíva odkaz
Jméno*:
E-mail:
ICQ:
WWW:
Opište číslici*:  pět

Komentarovy system: PHP.jonweb.cz
Trabant 1.1i (1991)